Автор: ummainua | 02/06/2010

Відкриття Соборної мечеті в Луганську


У суботу 29 травня в Луганську відбулося офіційне відкриття Соборної мечеті. Урочистості зібрали близько тисячі місцевих мусульман і гостей із різних регіонів України.

На відкриття прибули виконувач обов’язків Надзвичайного й повноважного посла Держави Кувейт в Україні Талал аль-Газза й голова кувейтської доброчинної організації «Мубаррат Аль-Хайр» Джамаль Аль-Хаддад, муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» Саід Ісмагілов, голова Всеукраїнської асоціації громадських організацій «Альраїд» Ісмаїл Кади, представники мусульманських громад, імами міст Луганської області, Донецька, Харкова й Києва, а також представники Луганської облдержадміністрації й заступник луганського міського голови.

Муфтій ДУМУ «Умма» Саід Ісмагілов назвав відкриття Соборної мечеті новим кроком у відродженні Ісламу та його культури в Україні: «Ми на початку великого шляху — шляху розбудови мусульманської умми нашої країни.

Довгі роки мусульмани були позбавлені можливості відвідувати свої мечеті, молитися. За часів тоталітаризму в Україні не лишилося жодної мечеті, але наші батьки ніколи не втрачали віру й надію на допомогу Всевишнього Аллага. Багато хто з них не дочекався цієї щасливої миті.

Поява Соборної мечеті в Луганську — великий знак оклику. Мусульмани України повинні усвідомити, що ми не чужорідне тіло й не просто громадяни, що мешкають на її теренах, — ми невід’ємна складова українського суспільства. Як і всі, ми відповідаємо за славу, силу, свободу й незалежність нашої батьківщини».


Приємно вражений рівнем духовності луганських послідовників Ісламу заступник луганського міського голови Заза Зухбая: «Я знав, що у нас дуже багато мусульман, але не думав, що так багато людей настільки серйозно ставляться до своєї релігії».
Ще перед офіційним вікдриттям Соборну мечеть відвідували представники майже 30 національностей. За інформацією керівника громадської релігійної організації «Салам» Сейфулли Рашидова щоп’ятниці на «колективну молитву» тут збираються з півтисячі віруючих.
Будівництво Соборної мечеті тривало близько двох років. Вона стала восьмою й найбільшою в Луганській області, де живуть 25 тисяч мусульман. Раніше були збудовані мечеті в Антрациті, Брянці, Алчевську, Стаханові, Свердловську, Красному Лучі й Ровеньках.


Responses

 1. Ассалямалейкум!
  Какая красивая мечеть иншаЛагъ!
  Как хотелось что бы и у нас, в черкассах, была бы мечеть!
  Над всем воля Всевышнего и надеюсь что и унас будет построена мечеть во славу Господа!

  • Ва алейкум ас-салям! Уважаемый брат Ярослав, для того, чтобы и в Черкассах была мечеть, нужна воля и желание самих мусульман города Черкассы. Для того, чтобы построить мечеть нужен коллектив мусульман, которые будут о ней заботиться и посещать ее, нужна официально зарегистрированная религиозная организация, которая вошла бы в наше духовное управление, нужны люди с верой и волей. Мусульманам Луганска мечеть тоже не с неба упала, они несколько лет создавали коллектив, потом готовили документацию и еще несколько лет строили. Если мусульмане Черкасс будут такие же последовательные и настойчивые верующие, возможно Всевышний Аллах даст еще больше и красивее мечеть. Трудитесь!
   С уважением, муфтий Саид Исмагилов.


Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s

Рубрики

%d такие блоггеры, как: