Автор: ummainua | 06/12/2010

Мусульмани зустрічають новий 1432 рік за Хіджрою

        Із заходом сонця ввечері 6 грудня 2010 року розпочався місяць Мухаррам — перший місяць мусульманського календаря. Отже, 7 грудня 2010 року є першим днем 1432 року Хіджри.

Мусульманський календар був запроваджений 639 року халіфом Умаром ібн Аль-Хаттабом. Він складається з 12 місяців, як сказано у Священному Корані: «Воістину, Аллах у той день, коли створив небеса і землю, визначив число місяців дванадцять згідно зі Своїм Писанням. Чотири місяці з них заборонені, і цей закон релігії вічний» (Коран, 9:36).

Початком літочислення стала дата 12 липня 622 р. — перший день першого місяця (1 мухаррама) року хіджри пророка Мухаммеда (мир йому!) з Мекки до Медини.

Якось по-особливому відзначати прихід місячного нового року у мусульман не заведено. Однак у своїх проповідях імами, неодмінно, нагадують віруючим про ці важливі події в історії Ісламу.

Хіджра — переломна подія не тільки в історії Ісламу, але й в історії всієї людської цивілізації. 16 липня 622 року (за григоріанським календарем) у місті Медина утворилася перша громада мусульман, що переселилися сюди з Мекки (тому мусульманський календар називається хіджра – з арабської «переселення»). Ця подія стала початком нової ісламської ери, оскільки з цієї невеличкої громади, як із ядра, виріс величезний світ ісламу.

З хіджри почалася переможна хода Ісламу по цілому світу.

Ісламська цивілізація століттями була прикладом і лідером для всіх. Її досягненнями та шедеврами захоплюються і пишаються до наших днів. А почалося все з того, що останній Посланник Аллаха, залишивши рідну домівку і все, що нажив за 50 років у Мецці, та озброївшись вірою в Аллаха і надією на перемогу своєї місії, вийшов вночі у пустелю, рятуючи майбутнє Ісламу.

Відлік років за хіджрою ведеться від цієї важливої події. Кожен новий рік хіджри починається на 11 днів раніше попереднього, адже хіджра — місячний календар, і рік у ньому — це відрізок часу, що триває 12 оборотів Місяця навколо Землі.

Календар хіджри є загальним для всіх мусульман світу. У деяких країнах він є офіційним календарем, а для решти мусульман — відіграє роль релігійного календаря, за яким визначають новий рік, ісламські свята, початок і кінець Священного Рамадану, а також час хаджу.
Про значимість місяця мухаррам багато говориться у Корані та Сунні. Тому кожен мусульманин повинен намагатися провести його у служінні Всевишньому Аллаху.

Муфтій ДУМУ «УММА»

 Саід Ісмагілов


Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s

Рубрики

%d такие блоггеры, как: