Автор: ummainua | 20/12/2010

Львів відкриває сторінки життя Мухаммада Асада

        17 грудня в конференс-залі Університету «Львівський Ставропігіон» відбувся круглий стіл на тему «Львів’янин, який став найціннішим даром Європи для ісламського світу. Мухаммад Асад — видатний мусульманський мислитель і діяч».  

        Захід було організовано за ініціативи Всеукраїнської Асоціації громадських організацій «Альраїд», Всеукраїнської громадської організації «Український центр ісламознавства» та керівництва Університету «Львівський Ставропігіон».

        На круглий стіл були запрошені провідні сходознавці, історики, вчені, релігійні діячі, викладачі вузів. Серед яких Ярема Полотнюк, завідувач кафедрою сходознавства львівського національного інституту, В’ячеслав Швед, кандидат історичних наук, віце-президент Всеукраїнської громадської організації «Український центр ісламознавства», Саід Ісмагілов, муфтій ДУМУ «Умма», Ярослав Кміт, ректор університету «Львівський Ставропігіон», Володимир Гарбузюк, науковий співробітник Львівського музею історії релігії, Василь Пострілений кандидат педагогічних наук, директор львівського технологічного ліцею.

Особистість Мухаммада Асада (Леопольд Вайс, 1900-1992) викликала підвищений інтерес у колах українських вчених. Дивно, але тільки нещодавно з’ясувалося, що видатний ісламський мислитель і діяч, який зіграв важливу роль в політичному житті Саудівської Аравії і Пакистану, внісши досить великий внесок у формування дипломатії ісламського світу, народився у Львові, а в Україні про це практично нічого не знають.

Присутніх дуже зацікавили доповіді, В’ячеслава Шведа і Саіда Исмагилова, в яких відбивалися етапи життя Мухаммада Асада, його релігійні погляди, наукові роботи про зближення Заходу та ісламського світу. Не залишила байдужих й доповідь Яреми Полотнюка про етапи розвитку ісламознавства на Галичині в 21 столітті, а також виступ Василя Постріленова про арабістику у Львові.

Після закінчення виступів був показаний фільм про життя Мухаммада Асада «Шлях до Мекки», знятий австрійським режисером Георгом Мішем в 2008 році.

Підсумувавши зустріч, присутні були єдині в думці, що головною метою проведеного круглого столу стала підготовка фундаменту для подальшого вивчення дослідження життя видатного ісламського мислителя і діяча Мухаммада Асада.

Було вирішено, що першим кроком в ознайомленні українців з життям Асада стане пошук будинку в історичному центрі Львова, де народився мислитель.


Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s

Рубрики

%d такие блоггеры, как: