Автор: ummainua | 19/04/2011

ОБРАНО ПЕРШОГО МУФТІЯ РЕСПУБЛІКИ МОЛДОВА

17 квітня о 12:00 у Республіканському палаці Кишинева відбувся урочистий захід, присвячений знаменній події в історії мусульман Молдови – Іслам як релігія вперше отримав офіційний статус у країні. Релігійне об’єднання мусульман Молдови обрало назву «Liga Islamica din Republica Moldova». Першим муфтієм мусульман Молдови був обраний шейх Sergiu Sochirca (Сергій Сокирка) – громадянин Молдови та етнічний молдованин.

Урочистий захід відвідали: посол Сполучених Штатів Америки Асіф Чадрі, муфтій м. Констанца (Румунія) Барі Нердін, муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» Саід Ісмагілов, дипломати з мусульманських країн, представники ООН, а також велика кількість мусульман Молдови.

Виступаючи на урочистому заході, муфтій ДУМУ «Умма» Саід Ісмагілов від імені мусульман України привітав мусульман Молдови з цією знаменною подією, побажав терпіння та успіхів новообраному першому муфтію Молдови, та подарував йому екземпляр Священного Корану на знак духовної та релігійної єдності мусульман обох країн.

Іслам був внесений до національного реєстру Молдови як релігія, яку можна офіційно сповідати на території країни. Услід за цим, 14 березня 2011 року Міністерство Юстиції Республіки Молдова зареєструвало «Liga Islamica din Republica Moldova». Мусульмани республіки отримали можливість відкрито сповідати свої релігійні приписи і стати активними членами суспільства.
Члени нового формування поставили за мету координувати процес ісламського релігійного розвитку в Молдові, консолідувати погляди мусульман, представляти їх інтереси в країні і за кордоном.

Влас. кор.


Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s

Рубрики

%d такие блоггеры, как: