Автор: ummainua | 09/05/2011

КОНФЕРЕНЦИЯ «ІСЛАМ ТА ІСЛАМОЗНАВСТВО В УКРАЇНІ»

28 квітня в стінах Державного університету інформатики і штучного інтелекту пройшла перша міжнародна науково-практична конференція «Іслам та ісламознавство в Україні». Учасниками конференції стали муфтії ДЦМУ шейх Руслан Абдікєєв і ДУМУ «УММА» шейх Саід Ісмагілов, заступник муфтія ДУМК Айдер Ісмаілов, імам Ісламського культурного центру м. Київ шейх Імад Абу Аль-Руб, імами місцевих мусульманських громад і велика кількість мусульман України. У конференції взяли участь представники всіх основних релігійних об’єднань мусульман країни, що відбилося в дискусіях, які розгорнулися в ході обговорення за круглим столом проблем і перспектив розвитку мусульманської умми Україні. Наукове співтовариство на конференції було представлено рядом фахівців у галузі філософії, релігієзнавства, історії, політології та інших галузей науки.

З доповідями на конференції виступили: член-кореспондент НАН України, д.т.н. професор А.І. Шевченко; доктор філософських наук, доцент А.В. Білокобильський; керівник центру релігієзнавчих досліджень і міжнародних духовних відносин, доцент І.А. Козловський; кандидат історичних наук, доцент В.А. Швед; кандидат філософських наук, доцент С.Ф. Рашидов; кандидат історичних наук, доцент Саїдов З.А. та інші представники ВНЗ країни. На конференції обговорювалися події що розгортаються в арабських країнах та отримали в ЗМІ назву «Арабської весни», актуальні питання Ісламу і мусульман Європи, а так само сучасний стан та перспективи розвитку мусульман умми України, особливо стан справ в АРК Крим.

У ході конференції І.А. Козловський відзначив недостатнє дослідження Ісламу і тих процесів, які відбуваються в мусульманському співтоваристві Україні. Часто вчені, які досліджують дану традицію, не бачать принципової різниці між мусульманами Росії та України, помилково вважаючи, що процеси, що відбуваються там, мають або будуть мати таке ж продовження і в нас. Тим самим відбувається безпідставне транслювання російських проблем на український ґрунт. Ісламські процеси в України неприпустимо розглядати крізь призму проблем мусульманської умми не тільки Росії, але і будь-яких інших країн.
Конференція викликала великий інтерес як до тем, що обговорювалися в ході її проведення, так і до озвучених проблем українського ісламознавства, яке поки що перебуває в стані свого становлення. Всі учасники даного заходу визнали важливість виникнення даної дискусійною і наукової платформи і висловили надію на те, що конференція стане щорічною.

ДУМУ «Умма»


Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s

Рубрики

%d такие блоггеры, как: