Автор: ummainua | 10/05/2011

Урочисте відкриття мечеті в м. Костянтинівка Донецької області

7 травня стало справжнім святом для мусульман Донбасу. Цього дня відбулося урочисте відкриття нової мечеті у Костянтинівці. На захід зібралися більше шестисот мусульман Донбасу, а також гості зі столиці і з-за кордону.

Завдяки сприянню Духовного управляння мусульман України «УММА», Всеукраїнської асоціації громадських організацій «Альраід», благодійному фонду «Манабі Аль-Хайр» (Держава Кувейт) і зусиллям місцевої общини здійснилася давня мрія мусульман Костянтинівки — мати свою мечеть.
Культова споруда будувалася протягом двох років. Позолочений купол, діаметром 6 метрів і заввишки 5 метрів став справжньою прикрасою не лише мечеті, а й Костянтинівки. Одночасно 350 віруючих можуть поміститися у оформлених ісламським декоративним стилем жіночій і чоловічій частинах будівлі.
Тепер мусульманам Костянтинівки не потрібно їхати до сусіднього Донецька на п’ятничну молитву, чи орендувати місце для проведення Курбан-Байрам або Рамадан-Байрам. Для цього у них є затишний спільний будинок, у якому завжди відкриті двері для всіх, хто прагне до добра, миру і задоволення Всевишнього Аллаха.

На урочистому заході були присутні офіційні особи: Саід Ісмагілов, муфтій ДУМУ «Умма»; Рустам Абдікєєв, муфтій ДЦМУ; Джамаль аль-Хаддад, голова благодійного фонду «Манабі Аль-Хайр»; Талал аль-Хазза, консул Кувейту в Україні; Ісмаіл Кади, голова ВАГО «Альраід»; Авез Ширалієв, голова мусульманської общини «Роднік» міста Костянтинівка.

Така подія не могла залишити осторонь мусульман Донбасу, від малого до старого, що приїхали цього дня із різних куточків регіону: Луганськ, Донецьк, Макіївка, Торез, Сніжне, Шахтарськ, Красний Луч, Стаханов, Алчевськ та інш. Всього на святкування зібралося більше 600 чоловік.
Під час офіційної частини, запрошені гості висловили багато теплих слів подяки всім, хто сприяв у зведенні цієї нової прекрасної мечеті. Місцева мусульманська громада міста Костянтинівка «Роднік» була офіційно зареєстрована три роки тому і входить до складу Духовного управління мусульман України «УММА».


Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s

Рубрики

%d такие блоггеры, как: