Автор: ummainua | 25/05/2011

Питання забезпечення свободи віросповідання залишається без уваги представників органів влади

Проведену 20-21 травня у Великому конференц-залі Національної академії наук України міжнародну наукову конференцію «Свобода релігії і міжрелігійний діалог: глобальні виміри і локальні прояви» обійшла увагою її основна цільова аудиторія — представники влади, народні депутати і ЗМІ.
Для обговорення актуальних питань міжрелігійного діалогу і взаємодії держави і релігійних общин були запрошені кращі фахівці наукових установ України і гості із зарубіжних країн (США, Франція, Нідерланди, Бельгія, Росія, Казахстан і Білорусія), а також представники влади, релігійних організацій (християнських церков, представники релігійних общин мусульман і іудеїв), і громадських організацій.
Від мусульман України на конференції були присутні муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» Саід Ісмагілов і керівник інформаційного відділу Всеукраїнської асоціації громадських організацій «Альраід» Олег Гузік.
На жаль, не зважаючи на представницький склад і міжнародний статус, запрошені чиновники найвищих органів державної влади і депутати на конференцію не прибули, що є тривожним сигналом розриву між вченими і владою, а також неуваги органів влади до проблем різних конфесій, особливо релігійних меншин. Стримане здивування таким станом речей висловили у кулуарах гості з європейських країн, де співпраця органів державної влади з фахівцями конкретних областей давно стала поширеною практикою.
В рамках конференції були підняті питання взаємовідношення свободи релігій і публічної сфери (політика, культура, мас-медіа, цивільне суспільство), ролі міжрелігійного діалогу у відстоюванні свободи віросповідання і переконань, релігійні меншини в умовах свободи релігії, а також правові проблеми здійснення і захисту свободи релігії.
Президент Української асоціації релігієзнавців Анатолій Миколайович Колодний у своєму виступі звернув увагу присутніх на той факт, що останнім часом спостерігається тенденція появи привілейованої церкви у країні з порушенням принципу рівності різних конфесій.
Голова правління інституту релігійної свободи Заєць Олександр Васильович, даючи характеристику основних тенденцій взаємин держави і релігійних общин різних віросповідань на території України, зауважив, що до 2010 року у країні підтримувався високий стандарт щодо свободи совісті. Проте, — підкреслив він, — з 2010 року спостерігається згортання міжконфесійного діалогу на найвищому рівні (за винятком УПЦ МП). Був ліквідований Держкомнацрелігій, а також прийнятий ряд рішень з питань, що стосуються діяльності релігійних організацій без консультацій з представниками конфесій.
Тому в даний момент ключовим питанням у сфері забезпечення свободи віросповідання, а також налагодження стабільної і плідної співпраці між державою і релігійними общинами є відновлення діалогу між Президентом і представниками релігійних конфесій України.


Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s

Рубрики

%d такие блоггеры, как: