Автор: ummainua | 21/07/2011

В Сімферополі відбулася зустріч Ради Духовних управлінь мусульман України

21 липня в муфтіяті ДУМК відбулася перша після ліквідації Державного комітету України у справах національностей та релігій зустріч Ради Духовних управлінь і центрів мусульман України. Як повідомив муфтій ДУМУ «Умма» Саід Ісмагілов в інтерв’ю кримському телеканалу АТБ затримка в роботі Ради сталася через ліквідацію Держкомнацрелігій при якому дана Рада функціонувала два роки. «Ми очікували пропозицій про подальшу спільну діяльність від Міністерства культури, до відомства якого перейшли всі релігійні справи, але так і не дочекавшись конкретних пропозицій вирішили, що Рада буде надалі функціонувати самостійно».
На зборах Ради були підняті на обговорення наступні питання:
1. Незважаючи на ліквідацію Державного комітету України у справах національностей та релігій Рада Духовних управлінь і центрів мусульман України буде функціонувати і далі як представницький і консультативно-дорадчий орган мусульман України.
2. У зв’язку з тим, що часто у ЗМІ дану Раду називають Радою муфтіїв Україні, було вирішено використовувати і дану назву, нарівні з попередньою.
3. Створити бланк Ради встановленого зразка.
4. Скасувати принцип щорічної ротації голови Ради.
5. Внести відповідні зміни до статуту Ради.
На зборах пройшли планові вибори голови Ради муфтіїв. Третій рік поспіль посада голови була одноголосно довірена муфтію мусульман Криму хаджі Еміралі Аблаєву.
На завершення зібрання обговорювалася підготовка та проведення хаджу-2011 року. Як повідомило Раді муфтіїв Україні Міністерство у справах хаджу Королівства Саудівська Аравія, в цьому році квота для мусульман Україна була скорочена з 500 паломників до 200. У поясненні до цього рішення Міністерство повідомило, що за останні роки з України в хадж на платній основі ні разу не відправлялося більше ніж 200 паломників, у зв’язку з цим було вирішено урізати квоту для мусульман України. Однак якщо в майбутньому кількість охочих відправитися в хадж зросте, то квота для нашої країни буде збільшена.

Влас.кор.


Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s

Рубрики

%d такие блоггеры, как: