Автор: ummainua | 26/07/2011

Рамадан 1432 року хіджри (2011 р.)

Духовне управління мусульман України «УММА» згідно з рекомендацією Європейської Ради з фатв та досліджень оголошує першим днем Священного місяця Рамадан 1 серпня 2011 року.
Початок місяця Рамадан з волі Всевишнього Аллаха відбудеться з заходом сонця 31 липня, в цю ніч у всіх мечетях країни необхідно починати молитви таравіх, а понеділок 1 серпня 2011 буде першим днем ісламського посту.
Публікуємо заяву Європейської Ради з фатв та досліджень:

Європейська рада з фатв і досліджень
Заява з приводу визначення початку священного місяця Рамадан
1432 року за хіджрою (2011 р.)

Хвала Аллаху Господу світів, мир і благословення Його милості для світів — Мухаммаду, його сім’ї і сподвижникам, а також тим, хто пішов за ним аж до Судного дня.
Секретаріат Європейської ради з фатв і досліджень (European Council for Fatwa and Research, ECFR) у ці благословенні дні закликає всіх мусульман шукати притулку в Божественному одкровенні і не роз’єднуватися, як говоритися в Корані: «Міцно тримайтеся всі за віру Аллаха й не розділяйтеся» (3:103).
Можливо, наступ місяця Рамадан надасть мусульманам шанс подолати існуючі між ними розбіжності, виправити наявні недоліки і відкинути те, що їх роз’єднує, і, можливо, Всевишній відзначить наші зусилля в цьому і змінить становище на краще, адже «Аллах не змінює стану людей, поки вони не змінять самих себе » (13:11).
Секретаріат Європейської ради з фатв і досліджень вважає доцільним підкреслити значення постанови № 18, прийняте Міжнародною радою з ісламського права на третій конференції 1986 року. У ньому говориться, що причин для наявності розбіжностей щодо початку Рамадану немає, адже наказано «постите, коли ви бачите його (молодий місяць) і припиняйте коли знову його побачите». Також варто згадати результати 19 сесії Європейської ради з фатв і досліджень, на якій обговорювалися питання щодо визначення дати початку місяця Рамадан.
Вивчивши ці документи, можна підвести наступне:
Наука про астрономічні розрахунках на сьогодні стала однією з сучасних наук, що досягла високого ступеня точності результатів у тому, що стосується руху небесних тіл і, зокрема, абсолютно точного визначення місць розташування Місяця і Землі на небосхилі і відносно один одного в кожен момент часу.
Така позиція Сонця, Землі і Місяця, що знаменує собою кінець одного місяця і початок іншого, відбувається в один час і астрономам не складає ніяких труднощів з абсолютною точністю визначити цей час, причому за роки до його настання. З’єднання може відбутися в будь-який час дня і ночі.
За шаріатом визначення настання нового місяця відбувається у злагоді з наступними умовами:
1. З’єднання має відбутися до заходу Сонця.
2. Півмісяць має бути видно неозброєним оком або за допомогою телескопа в будь-якій точці на планеті Земля.
3. Схвалення зорового фіксування півмісяця на небозводі проводиться в рамках наступних умов:
a) Захід півмісяця повинен відбутися після заходу Сонця в місці його видимості;
b) кут піднесення Місяця над горизонтом під час заходу Сонця повинен бути не менше 5 градусів;
c) Кутовий розмір між Сонцем і Місяцем повинен бути не менше 8 градусів.

4. Мусульманам Європи слід керуватися цими правилами для визначення початку і кінця місяців, особливо, коли справа стосується попереднього визначення дат настання Рамадана і Шаваля, що посприяє спільному відправленню актів поклоніння і організації релігійних свят.

5. Рада закликає своїх членів, імамів мечетей і вчених Шаріату в ісламських та інших суспільствах зміцнювати культуру поваги абсолютних даних науки астрономічних розрахунків.
Грунтуючись на вище сказаному, секретаріат Європейської ради з фатв і досліджень у зв’язку з настанням місяця Рамадан наводить такі астрономічні дані: У відповідності з точними астрономічними розрахунками народження півмісяця, відбудеться 30 липня 2011 року в 18 годин 40 хвилин за Гринвічем, що дорівнює 21:40 по мекканском часу.
За даними астрономічних досліджень, проведених у згоді з умовами з визначення півмісяця, прийнятими Європейською радою з фетв і досліджень на 19 сесії проводилася в Стамбулі з 30 червня по 4 липня 2009 року, Увечері 30 липня півмісяць не буде видно ніде на Землі. Однак увечері 31 липня за допомогою телескопа півмісяць можна буде побачити на більшій частині північної Африки, на півночі Арабського півострова, в деяких місцях Північної Америки, і неозброєним оком — у всіх країнах Латинської Америки, а також з більшої частини південної території Африки.
Згідно з даними умовами, а також постановою № 18 від Міжнародної ради з ісламським правом, причин для наявності розбіжностей щодо початку Рамадану немає: «Постіться, коли ви бачите його (новий місяць) і припиняйте коли знову його побачите». Початок місяця Рамадан з волі Всевишнього відбудеться у понеділок 1 серпня 2011 року.

ДУМУ «Умма»


Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s

Рубрики

%d такие блоггеры, как: