Автор: ummainua | 27/08/2011

Свято Ід-Аль-Фітр (Рамадан-Байрам) відбудеться 30 серпня 2011 року

Духовне Управління мусульман України «УММА», згідно з постановою Європейської Ради з фатв і досліджень, об’являє, що Свято Ід-Аль-Фітр (Рамадан-Байрам) в Україні відбудеться у вівторок 30 серпня 2011 року.
До вашої уваги публікуємо повний текст постанови Європейської Ради з фатв і досліджень:

Європейська рада з фатв та досліджень

Заява з приводу визначення початку місяця Шауваль 1432 за хіджрою

Хвала Аллагу Господу світів, мир і благословення тому, кого Аллаг послав милістю для людей, його сім’ї, сподвижникам, і послідовникам його шляху до Судного дня.

Секретаріат Європейської ради з фатв та досліджень використовує ці благословенні дні, щоб закликати мусульман до твердого дотримання релігії та єдності, згадуючи слова Аллаха: «Тримайтеся всі разом за мотузку Аллага, і не розділяйтеся, і пам’ятайте милість Аллага вам, коли ви були ворогами, а Він зблизив ваші серця, і ви стали з Його милості братами! Ви були на краю прірви вогненної, і Він врятував вас звідти ». (3:103). Можливо наступ Ід-Аль-Фітр (Ураза-Байрам) стане можливістю для мусульман, щоб вони надолужили втрачене і поліпшили своє становище, об’єднали свої ряди і відкинули те, що їх розділяє. І тоді, можливо, Аллаг замінить їх становище на краще, яким Він буде задоволений: «Воістину, Аллаг не змінює того, що з людьми, поки вони самі не перемінять того, що з ними» (13:11). Також секретаріат хотів би підтвердити видане Європейською радою з фатв і досліджень в його дев’ятнадцятій сесії рішення про визначення настання місяців Рамадан і Шауваль. А так само щодо молодика місяця Шауваль.
Перше: Точні астрономічні обчислення визначили, що молодик місяця Шауваль 1432 хіджри з’явиться в три години чотири хвилини за Гринвічем, в ранок понеділка, 29 серпня 2011 року. Згідно з мекканським часом це відбудеться в шість годин чотири хвилини.
Друге: Астрономічні дослідження можливості видіння (руя) місяця неозброєним оком згідно умовам, встановленим Європейською Радою з фатв і досліджень в його рішенні, прийнятому на дев’ятнадцятій сесії, проведеної в Стамбулі з 30 червня по 4 липня 2009 року, встановили, що місяць неозброєним оком буде видно в південній частині Латинської Америки, бачення за допомогою телескопа буде можливим у північній частині Латинської Америки, і з трудом, але все ж вірогідно, в південній частині Північної Америки та південної частині Південної Африки.
Третє: В місті Сантьяго сонце сяде в 18:22, а місяць сяде в 19:18, тобто місяць сяде пізніше сонця на п’ятдесят шість хвилин, і буде підніматися над горизонтом більш ніж на десять градусів. Також в цей день місяць зайде пізніше сонця в Мецці на три хвилини, в Медині на дві хвилини і т.д.
Четверте: Спираючись на ці дані, і на рішення номер 18, прийняте Міжнародним конгресом з фікху на третій конференції в 1986 році, яке свідчить, що не враховуються територіальні відмінності, через загальність змісту звернення: «Постіться, коли побачите новий місяць, і припиняйте пост, коли побачите наступний місяць», було вирішено, що перший день місяця Шауваль 1432 хіджри (Перший день благословенного свята Ід-аль-Фітр) з дозволу Аллага буде у вівторок 30 серпня 2011 року.
Рада нагадує мусульманам про обов’язковість єдності та згуртованості, виконуючи наказ Аллаха: «Коріться Аллагу і Його Посланнику і не сперечайтеся, а не то ви падаєте духом і позбудетеся сил. Будьте терплячі, бо Аллаг — з терплячими «. (8: 46).

Нехай Аллаг прийме від нас і від вас благі справи, і хвала Аллагу господу світів.

Секретаріат Європейської Ради
з фатв та досліджень —
Дублін, Рамадан 1432 г.х.

Згідно з зазначенною постановою, мусульманскі організаціїї Європи, а також Турція, мусульмани Россії, мусульмани Південної та Північної Америки будуть святкувати Ід-Аль-Фітр 30 серпня. Маємо надію, що всі мусульманскі країни і мусульмани всього світу будуть єдині і також святкуватимуть Свято саме в цей день.

ДУМУ «УММА»


Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s

Рубрики

%d такие блоггеры, как: